2-7 :منوی Firewall

برای یافتن بخش Security کافیست پس از ورود به Issabel به Tab اصلی Security  (امنیت) مراجعه نمایید.

وقتی روی Security کلیک کنید منوی زیر را مشاهده خواهید کرد.

حال شما در بخش Firewall GUI هستید. از روی متن قرمز می توانید در یابید که هم اکنون Firewall غیر فعال است.

Palesanto مجموعه ای از قوانین را به صورت پیش فرض ایجاد کرده است که قوانین مورد نیاز برای همه ی برنامه های کاربردی ای را که به عنوان بخشی از Issabel به صورت پیش فرض نصب شده اند، پوشش می دهد. آن ها به تنهایی امنیت خیلی بالایی را برایتان فراههم نمی کنند چرا که به هر ترافیکی اجازه ی دسترسی به برنامه های کاربردی موجود در لیست را می دهند. همچنین از دسترسی هر گونه ترافیک تماسی که در لیست موجود نباشد به سیستم Issabel جلوگیری به عمل می آورد.

بگذارید اینگونه راهنماییتان کنیم که شما در واقع webmin را اجرا کرده اید، از آنجا که پورت 10000 (پورت پیش فرض Webmin) باز نیست، قادر نیستید به آن دسترسی داشته باشید.

به هر حال حالا دیگر با ان آشنایید، اجازه دهید نگاهی به مفاهیم اولیه اش بیندازیم.

3-7 : مفاهیم اصلی در مورد Issabel Firewall GUI

همه چیز با منوی اصلی شروع می شود.

  • قوانین Firewall
  • تعریف پورت ها

حتما فکر می کنید که تا به اینجا همه چیز بسیار شبیه به همه ی دیگر Firewall هاییست که تا به کنون استفاده کرده اید. باید بگویم که این Firewall می توانند کاملا مشابه با آنچه باشد که بر روی Firewall/Router تان قرار دارد.

این با همه ی Firewall ها مشترک است، باید قادر باشید که قوانین را تعریف کنید، همچنین باید بتوانید پورت هایی را که در قوانین مورد استفاده قرار می گیرد تعریف نمایید.

برخی دیگر از Firewall های موجود در بازار ممکن است که اکثر پورت ها را برایتان تعریف کرده باشند و شما نیاز داشته باشید که قادر باشید پورت هایتان را تعریف کنید تا در Rule ها مورد استفاده قرار بگیرند. حتی در این صورت نیز معمولا متد هایی وجود دارد که بتوان پورت های اضافی ایجاد کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *